,,,من دیدم مشت رحمت در مشقت از دنیا رفت !!!؟؟؟,,,

ساخت وبلاگ
چکیده :  ,,,من دیدم مشت رحمت در مشقت از دنیا رفت !!!؟؟؟,,, ,,,من دی... با عنوان : ,,,من دیدم مشت رحمت در مشقت از دنیا رفت !!!؟؟؟,,, بخوانید :

 ,,,من دیدم مشت رحمت در مشقت از دنیا رفت !!!؟؟؟,,,

,,,من دیدم مشت رحمت در مشقت از دنیا رفت !!!؟؟؟,,,
بیش از هشتاد سال از آغاز فعالیت رسمی صنعت بیمه در کشورمان میگذرد.
اما هنوز هم بسیاری از افراد کهنسال ساکن شهرها و روستاها از مزایای بیمه مستمری و بازنشستگی محروم هستند.
همین چند ماه پیش بود که مشت رحمت در عین تنگدستی و بیماری بدون اینکه دارای بیمه مستمری و بازنشستگی باشد در روستا از دنیا رفت. مشت رحمت در همین استان تهران و در روستایی با فاصله یکساعت از تهران زندگی میکرد. اگر کمک و یاری محدود ,فرزندان وی نبود هیچ چاره ای برای شورا و اهالی روستا باقی نمیماند که وی را به خانه سالمندان دولتی بسپارند!!!!!؟؟؟؟؟؟
ریسک پیری و کهنسالی شامل بخش اعظم جمعیت کشور در سالهای آینده میشود.
گذشته چراغ راه آینده است.!!!!!
بسیاری از جمعیت جوان کشورکه فعال درحوزه خوداشتغالی و مشاغل دایم و موقت خانوادگی اعم از بخش صنعت ,خدمات ,کشاورزی و دامداری و ... هستند, هم اکنون نیز فاقد پوشش های بیمه مستمری و بازنشستگی و درمان پایه میباشند.
در دو سه دهه آینده ,تعداد بسیار زیادی از افراد که شرایط مشابه با مشت رحمت خدا بیامرز را خواهند داشت اگراز همین امروز یک برنامه مدیریت ریسک جامع در تامین بیمه های مستمری و بازنشستگی برای نواشتغالان و خود اشتغالان بخصوص در شهرهای کوچک و روستاها صورت نپذیرد ,چند سال دیگر با پیر شدن جمعیت دیگر دیر است.
در تابستان سال ۱۳۹۶،که دولت محترم دوره دوازدهم فعالیت خویش را آغاز مینماید و این سال نیز مزین به نام ,,اقتصاد مقاومتی -تولید و اشتغال ,,گردیده و تنها گزینه پیش روی دولت نیز برای تولید شغل و افزایش تولیدات ملی ,برای یک میلیون هموطنان جویای کار درهر سال , تاسیس بنگاههای کوچک و متوسط است,به دولت محترم دوره دوازدهم پیشنهاد میگردد تا زمینه تحت پوشش قرار گرفتن همه پسران و دختران جوان و فاقدین پوشش های بیمه اجتماعی و درمان پایه در طی اجرای برنامه ششم توسعه فراهم گردد تا انشاالله در دو ,سه دهه بعد هیچ فردی در کشورمان فاقد پشتوانه مستمری و بازنشستگی در دوران پیری و از پای افتادگی نباشد.
صنعت بیمه های بازرگانی و شرکت های بیمه به لحاظ تولید و عرضه و توزیع بیمه های مستمری و بازنشستگی و درمان مکمل ظرفیت تامین خدمات متناسب با نیاز بیمه گذاران مختلف را دارند به شرط اینکه این نوع محصولات و روشهای اجرای آن کاملا تحت حمایت دولت و تحت پوشش اتکایی صددر صد به منظور حمایت کامل از سرمایه بیمه گذاران قرار گیرد. دولت محترم همانطوریکه در پی گیری برنامه ششم توسعه بدنبال رشد اقتصادی خانوارها و کشور است, مسلما بدنبال برنامه ریزی فقر زدایی و حمایت از جمعیت کهنسال کشور نیز میباشد.
انشاالله با توکل به خداوند متعال دیگر هیچ فرد ایرانی که همچون مشت رحمت سالها در خدمت تولید کشور بوده درایران بعلت تحت پوشش بیمه نبودن دچار تنگدستی و عسرت در سنین پیری و از پای افتادگی و محتاج کمک فرزندان نباشد .
کارشناس ریسک و بیمه,
حمید رضا حاجی اشرفی
برچسب‌ها: بیمه, بیمه عمر, بیمه پاسارگاد, بیمه عمر برازجان

|+| نوشته شده توسط مدیر فروش در چهارشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۶  |

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت: 11:57